Kobido – Japoński lifting twarzy

Kobido, nazywany „niechirurgicznym liftingiem twarzy”, jest masażem tkanek głębokich, działającym na głębsze warstwy naszej skóry. Spektakularnie niweluje napięcia mięśniowe oraz widocznie spłyca zmarszczki mimiczne twarzy. Energiczne ruchy podczas masażu kobido stymulują produkcje kolagenu, elastyny oraz przyspieszają metabolizm komórkowy, co przyczynia się do szybszej regeneracji skóry.

Umów się na masaż Kobido

Wypełnij formularz, lub skontaktuj się z nami telefonicznie. Istnieje też możliwość zakupu vouchera na zabieg w sklepie.
  Kobido – niechirurgiczny lifting twarzy

  Kobido niechirurgiczny lifting twarzyCzy istnieje sposób na to, by poprawić owal twarzy, skutecznie zredukować zmarszczki, odmłodzić i ujędrnić skórę bez poddawania się inwazyjnym zabiegom? Jak najbardziej. Okazuje się, że droga do piękna nie musi prowadzić przez gabinet chirurga plastycznego. Nie trzeba również wstrzykiwać pod skórę botoksu lub kwasu hialuronowego. Naturalne piękno można przywrócić twarzy dzięki masażowi kobido – w zupełnie bezbolesny, a wręcz w relaksujący i przyjemny sposób.

   

  Starożytna droga do piękna – czym jest kobido?

  Kobido znaczy „starożytna droga do piękna”. Czym właściwie jest? Napisać, że jest to technika masażu, to zdecydowanie za mało. Kobido jest rytuałem, sztuką, japońską metodą pracy z ciałem, opartą na koncepcjach tradycyjnej medycyny chińskiej. Legenda głosi, że za powstaniem sztuki kobido stoi rywalizacja między dwoma mistrzami masażu anma (technika anma w VI w. dotarła do Japoni z Chin). Przez wiele miesięcy szala zwycięstwa nie przechyliła się na żadną ze stron. W obliczu takiego obrotu spraw dwaj nauczycieli postanowili połączyć swoje talenty i utworzyć nową metodę masażu twarzy – kobido. Podobno pierwotnie rytuał był pilnie strzeżonym sekretem i przeznaczony był jedynie dla rodziny cesarskiej.

  Kobido, czyli jak przywrócić twarzy młodość bez inwazyjnych zabiegów

  Technika kobido cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Nic dziwnego – masaż nazywany jest niechirurgicznym liftingiem twarzy. Poddając się zabiegowi, można przywrócić twarzy młodzieńczy wygląd, ujędrnić skórę, podnieść policzki, poprawić kontur twarzy, zniwelować napięcie skóry i spłycić zmarszczki mimiczne, a także bruzdy nosowo-wargowe. A wszystko bezboleśnie, nieinwazyjnie i zupełnie bezpiecznie, bez ryzyka powikłań i efektów ubocznych. Kobido działa na głębsze warstwy skóry. Doskonale stymuluje produkcje kolagenu i elastyny. Przyspiesza również metabolizm komórkowy, co przyczynia się do szybszej regeneracji skóry. Dzięki masażowi kobido uaktywnione zostają nerwy twarzy. To z kolei powoduje lepszy przepływ energii życiowej Qi i działa liftingująco.

  Jak wygląda zabieg?

  Kobido jest bardzo zaawansowaną techniką masażu. Wyróżnia się największą ilością i złożonością stosowanych technik manualnych. Sesja składa się z kilku etapów. Na początku wykonuje się delikatne ruchy, które mają głęboko zrelaksować pacjenta i zniwelować wszelkie napięcia. Następnym krokiem jest masaż okolic karku. W ten sposób pobudza się krążenie krwi, która dostarcza do skóry twarzy niezbędnych składników odżywczych i regenerujących. Dopiero wówczas terapeuta może przejść do zasadniczej części masażu, podczas której wykorzystuje się bardzo intensywne, szybkie ruchy. Masażysta uciska, oklepuje i ugniata skórę twarzy, co stymuluje mięśnie i usuwa napięcia. Na przemian wykonywane są również powolne ruchy, które  z kolei mają zrelaksować mięśnie. Zabieg nie powinien sprawiać bólu, chociaż mocne ruchy terapeuty, wykonywane z dużą prędkości, mogą być na pograniczu bodźca bólowego.

  Masaż kobido – dobroczynny nie tylko dla twarzy

  Technikę liftingującą kobido wykonuje się głównie na twarzy, ale masaż można wykonywać również na innych częściach ciała (np. na szyi, dekolcie, ramionach). Warto wiedzieć, że kobido jest techniką, która działa dobroczynnie nie tylko na wygląd, ale także głęboko relaksuje i odpręża. Zabieg polecany jest również osobom cierpiącym na migreny czy bruksizm. Masaż dobroczynnie wpływa na cały organizm – m.in. niweluje stres, wpływa pozytywnie na wzrok, zmniejsza problemy z układem pokarmowym i reguluje bilans energetyczny ciała.

  Kto może poddać się zabiegowi?

  Kobido jest dla wszystkich, niezależnie od wieku. Przed zabiegiem terapeuta powinien ocenić potrzeby skóry, a przebieg sesji dostosować do indywidualnych wymagań pacjenta. Dobry specjalista powinien być świadomy, że w przypadku niektórych osób nie jest wskazane, by wykonywać wszystkie elementy masażu. Po zabiegu skóra może być nieco bardziej wrażliwa, ale odpowiednio przeprowadzona terapia nie powinna powodować efektów ubocznych. Chociaż każdy może poddać się masażowi kobido, to warto pamiętać, że istnieją pewne przeciwskazania – m.in. zmiany skórne, leczenie nowotworowe, zmiany zapalne, gorączka, podrażnienia skóry, a także zabiegi medycyny estetycznej (kwas hialuronowy, botoks, nici liftingujące).